RSS
 

Archive for Lipiec, 2013

Gra wstępna w relacji damsko- męskiej

30 lip

Bardzo ważną rolę w seksie odgrywa gra wstępna. Jej końcem jest początek stosunku. Nierzadko sam stosunek nie ma nic wspólnego z miłością. Stosunek pary, która darzy się uczuciem powinien być jedną odpowiedzią: stosunek powinien być rozpoczęty wtedy, gdy oboje z partnerów, czują, że nie mogą dłużej czekać. Taoiści twierdzą, że największym nietaktem mężczyzny jest wprowadzenie członka lub palca do pochwy, kiedy kobieta nie jest jeszcze gotowa. Dlatego mężczyzna powinien jak najdłużej odwlekać w czasie ten moment. Często gra wstępna już na początku jest zdeterminowana przez jednego z partnerów. Odzwierciedla to intymność w związku. Stosunek nie jest czymś, zdarzeniem, które zaczyna się tak po prostu. Stosunek jest decyzją, a gra wstępną negocjacją: coś się daje i coś się otrzymuje. Widoczna jest chęć przejęcia kontroli nad seksem i nie tylko. Pieszczoty są sygnałami i odpowiedziami na sygnały. Często reakcje bywają nieświadome. Gra wstępna jest chwilą, w której nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć. Duże znaczenie ma otwartość i akceptacja bliskości partnera. Gra wstępna jest intymnym czasem pomiędzy dwiema osobami wcale nie mniej ważnym od samego aktu seksualnego.

 
No Comments

Posted in Bez kategorii

 

Nie mam ochoty

30 lip

Pary, które są ze sobą od dłuższego czasu nierzadko spotykają się z problemem braku ochoty na seks. Istnieje wiele wyjaśnień tego zjawiska. Często mówi się, że ten problem dotyczy kobiet. Bywa nierzadko tak, że kobiety traktują współżycie seksualne jak obowiązek i coś osobiście bez znaczenia. Taki stan rzeczy może być rezultatem spadku poziomu fenyloetyloaminy, w efekcie, czego partner wydaje się mniej barwny i idealny. To może rozczarowywać i zniechęcać do podejmowania prób zbliżenia. Przyczyna może być nowo nawiązana relacja, w którą któraś ze stron jest zaangażowana wszystkimi zmysłami. Relacja ta może satysfakcjonować do tego stopnia, że partner postrzegany jest, jako osoba, co najmniej drugoplanowa. Kolejnym powodem może być niezadowolenie z relacji seksualnej z obecnym partnerem, np. ze względu na zaburzenia. Partner nie zawsze ma śmiałości porozmawiać z drugą połową na ten temat. U kobiet przyczyną niechęci do seksu mogą być także zaburzenia hormonalne z powodu stresu lub po ciąży. Powodów tego typu problemów może być wiele. Problemy tego typu wymagają wspólnego udania się po poradę do seksuologa, który pomoże dotrzeć do istoty nieporozumień i pomoże je rozwiązać.

 
No Comments

Posted in Bez kategorii

 

Czy można rozmawiać z dziećmi o seksie?

30 lip

Opowieści o bocianie i kapuście to nie najlepszy sposób na wyedukowanie dziecka w sferze seksu. Z dziećmi można, a nawet trzeba rozmawiać o seksie. Gdy dziecko jest jeszcze w wieku przedszkolnym zadowoli się odpowiedzią o dziecku z brzucha mamy. Dzieciom starszym należy przekazać podstawową wiedzę o narządach rozrodczych. Trzeba także spokojnie powiedzieć, co robią kobieta i mężczyzna w celu poczęcia dziecka. Edukacja seksualna należy do rodziców. Szkoła może jedynie wspomóc te działania. Lepiej, gdy dziecko dowie się rzetelnych faktów na temat seksu w domu rodzinnym niż od kolegów z podwórka. Należy przekazać dziecku przekonanie o tym, że seks wymaga wyjątkowej atmosfery, uczuć, że nie jest aktem mechanicznym. Nie warto ukrywać faktu, iż seks jest przyjemny. Pominięcie tego może skutkować wyobrażeniami o czymś dziwnym, agresywnym akcie. Bardzo możliwa jest sytuacja odkrycia przez dziecko rodziców w trakcie uprawiania miłości. Wtedy trzeba zapewnić dziecko, że jęki, odgłosy i pozycja rodziców nie była czymś dziwnym czy nienormalnym. Tego typu zachowania rodziców mogą kojarzyć mu się z przemocą, dlatego należy zadbać o uspokojenie dziecka, że wszystko jest w porządku.

 
No Comments

Posted in Bez kategorii

 

Supermodne ciuszki za seks. Polskie galerianki.

30 lip

Nastolatki w dobie dzisiejszego konsumpcjonizmu chciałby mieć bardzo dużo albo jeszcze więcej. Problem pojawia się, gdy rodziców nie stać by zapewnić małolacie atrakcyjne ciuszki, sprzęty. Niektóre z dziewczyn szukają zarobku pilnując dzieci sąsiadów, myjąc okna, inne idą do centrum handlowego i podejmują transakcje wiązane oddając swoje ciała za zakupy. Ubierają się wyzywająco tuszują swój wiek pod toną makijażu, snują się pasażami, kręcąc biodrami i uważnie obserwują otoczenia. Poszukują samotnie spacerujących dojrzałych, dobrze ubranych facetów. Do nich warto podejść i zagadać, a nóż uda się wejść w układ transakcje zakupy, luksusy, czasem posiłek na mieście w zamian za młode ciało. Nastolatki są dla takich sponsorów bardzo uległe i wdzięczne za okazaną dobroć. Galerianki, bo tak je się powszechnie nazywa nie różnią się wielce od ulicznych prostytutek. Różnica jest tylko taka, że pracują pod dachem a w zamian za usługi otrzymują prezenty zamiast gotówki. Wyniki badań są zaskakujące. Wykazały, że coraz częściej oddawanie się takiej pracy nie wynika z ubóstwa materialnego. Nastolatki szukają bliskość, zrozumienia i nie do końca chodzi tu o zbliżenia fizyczne. Im brakuje akceptacji.

 
No Comments

Posted in Bez kategorii

 

Nawet nie mają 10 lat. Problem prostytucji Kambodży.

30 lip

Według organizacji broniących praw kobiet w Kambodży jedna na 3 prostytutki jest nieletnia. Organizacje wydobywają rok rocznie z domów schadzek około 5 tysięcy dziewcząt, proceder nadal się prężnie rozwija. Nad jego sukcesem czuwają nie tylko miejscowy klienci, ale niestety także turyści, którzy chętnie korzystają z nielegalnego rodzimym kraju młodego ciał. Smutny jest fakt, że małe dziewczynki zostają skazane na życie w domu publicznym w większości za sprawą swoich rodzin. Nastoletnie dziewczęta zaczynają pracę ciałem po to, by spłacić długi rodziny, zapewnić edukacje rodzeństwu. Skale problemu dodatkowo przytłaczają chore przekonania kultury Kambodżan, która mówi, że seks z jak najmłodszymi kobietami ma działanie prozdrowotne, wzmacnia siły witalne czy nawet, że leczy AIDS. Tamtejsze absurdy doprowadziły do tego, że rodzice sprzedają do domów publicznych dziewczynki, które jeszcze nie skończyły 10 lat. O ile dla dzieci ta tradycja i zachowania dorosłych są tragiczne, o tyle domy publiczne i ich właściciele prowadzą ich kosztem bardzo dochodowy biznes. Reakcja władz państwa to uniewinnienie pedofilów przybywających z Europy. Więc jak ten przemysł ma nie kwitnąć.

 
No Comments

Posted in Bez kategorii